İNSAN KAYNAKLARI

Hotiç
Staj İmkanlarımız

Üniversite öğrencilerine alanları ile ilgili veya kariyer yapmak istedikleri departmanlarda, çalışma ortamını deneyimleyebilecekleri, iş süreçlerine dahil olabilecekleri ve tamamen uygulamaya yönelik staj imkanları sunar.

Hotiç İnsan Kaynakları ekibi, üniversiteler tarafından düzenlenen kariyer günleri, online başvuru siteleri ve referanslarla iletilen aday özgeçmişlerini inceleyerek uygun adaylarla görüşür ve stajyerleri kendilerine en uygun departmanda değerlendirir.


İnsan Kaynakları Vizyonumuz

Hotiç, pozitif çalışma ortamı ve insan kaynakları uygulamaları ile perakende sektörünün en çok tercih edilen firmalarından biri olmayı hedefler.

Çalışan mutluluğu önceliklidir; çalışanlarına verdiği değer, sunduğu gelişim ve kariyer olanakları, iletişim kanalları ile bu önceliğini destekler, çalışanlarının her gün heyecanla işe gelmeleri ve işlerini tutku ile yapmalarını sağlar.


Hotiç

Seçme ve Yerleştirme

Kalifiye iş gücünün, şirketin ve adayın beklentilerine karşılıklı olarak uyum sağlayacak, doğru pozisyona alınması, seçme ve yerleştirme politikamızın temelini oluşturur.

Seçme ve Yerleştirme sürecimiz şeffaf ve adildir, süreçte aşağıdaki yöntemler izlenir;

*Genel Yetenek Testi

*Yetkinlik Envanteri

*IK Mülakatı

*Pozisyon bazlı değişkenlik gösteren sınav ve diğer uygulamalar

*Yönetici Mülakatı

*Referans Kontrolü

Perakende sektörünün öncü markası olan Hotiç’e başvurmak ve

kariyerinizde önemli bir adım atmak için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz;

Kariyer.net: Burayı tıklayınız.

Secretcv.com: Burayı tıklayınız. 

Hotiç

Kariyer Planlama

Hotiç, açılan her pozisyon için öncelikle iç adayları değerlendirir. Adayların, pozisyonun gerektirdiği yetkinlik, bilgi ve becerileri sağlayıp sağlamadığı envanter ve testler ile ölçülür, adayın performansı gözden geçirilir ve uygun adayların ataması gerçekleştirilir.

Mağazalarda ise her çalışanın performans verileri düzenli olarak takip edilerek yüksek performanslı çalışanlar Yetenek Havuzu’na dahil edilir. Açılan mağaza pozisyonları için terfi ve rotasyonlar Yetenek Havuzu verileri üzerinden gerçekleştirilir.

Hotiç

Eğitim ve Gelişim

İşe yeni başlayan her çalışanımız oryantasyona alınır. Oryantasyon kapsamı, Genel Müdürlük, Lojistik Depo, mağazalar gibi farklı lokasyonlar ve çalışanın görev alacağı pozisyona göre değişiklik gösterir.

Bunun dışında çalışanlarımız, görevleri ile ilgili mesleki konularda ve genel olarak kişisel gelişim konularında eğitim ve seminerler alırlar.

İş başı eğitimi de özellikle mağazalarımızda çalışan

gelişimini sağlamak adına kullandığımız yöntemlerden

biridir. Çalışanlarımız, yöneticileri ve deneyimli iş

arkadaşlarının aktarım ve yönlendirmeleri ile kendilerini

geliştirme fırsatı bulurlar.

Hotiç

Hotiç

Hotiç’te Yaşam

Merkez Ofisimiz’de;

Çalışma Saatlerimiz 08:30-18:00 saatleri arasındadır.

Öğle Yemeği ofisimizde bulunan yemekhanemizde verilir ve çalışanlarımızın işe geliş ve gidişleri personel servisleri ile sağlanır.