İADE VE DEĞİŞİKLİK

1. Satın aldığım ürünü nasıl değiştirebilirim?

www.hotic.com.tr adresinden satın aldığınız ürünlerin değişimini herhangi bir Hotiç mağazasından faturanız ile birlikte yapabilirsiniz.


Değişim işlemleri yalnızca mağazalarımızda gerçekleştirilmektedir. Mağazamızın bulunmadığı bir ilde ikamet ediyorsanız ürünü iade etmeniz ve yeni bir sipariş vermeniz gerekir.

2. Satın aldığım ürünü nasıl iade edebilirim?

www.hotic.com.tr adresinden satın aldığınız ürünleri beğenmediyseniz,  siparişinizi aldıktan sonra 30 gün içinde mağazalarımızdan ya da kargo ile gönderim yaparak geri ödeme talebinde bulunabilirsiniz.


Mağazaya İade 
www.hotic.com.tr adresinden satın aldığınız ürünleri Siparişinizi teslim aldıktan sonra ürününüzü 30 gün içinde faturanız ile birlikte istenilen herhangi bir ürünle tüm Hotiç mağazalarımızdan değiştirebilir veya iade edebilirsiniz. Ürünleri bir mağazaya iade ederseniz, iade bilgilerinin merkez ofislerimize gönderileceğini ve geri ödemenin ürünü satın alırken kullandığınız ödeme yöntemi ile aynı şekilde merkez tarafından yapılacağını unutmayın.


Kargo ile Ücretsiz İadeler 
www.hotic.com.tr adresinden satın aldığınız ürünleri Siparişinizi teslim aldıktan sonra 30 gün içinde iade edebilirsiniz. İade etmek istediğimiz ürünlerin kullanılmamış olup orijinal kutusunda ve ambalajında olması gerekmektedir. Paketinizden çıkan iade formunu doldurarak faturanız ile birlikte herhangi MNG Kargo şubesinden Hotiç gönderi kodunu (313558402) belirterek iade gönderiminizi bedelsiz olarak yapabilirsiniz. Teslimat adresi olarak Hotiç ayakkabı Merkez mahallesi. Sanayi caddesi. Turin İş merkezi No:3 Kağıthane adresini kullanabilirsiniz. MNG Kargo harici firmalar ile olan gönderilerde, Hotiç’ in kargo ücretini veya teslimatta ödemeyi kabul etmeyeceğini ve iade ücretlerini ödemeyeceğini unutmayın.

3. Mağazadan tarafıma gönderilen ürünü nasıl iade edebilirim?

Kargo ile Ücretsiz İadeler 


Siparişinizi teslim aldıktan sonra 30 gün içinde ürününüzü iade edebilirsiniz. İade etmek istediğimiz ürünlerin kullanılmamış olup orijinal kutusunda ve ambalajında olması gerekmektedir. Paketinizden çıkan iade formunu doldurarak faturanız ile birlikte herhangi MNG Kargo şubesinden Hotiç gönderi kodunu (313558402) belirterek iade gönderiminizi bedelsiz olarak yapabilirsiniz. Teslimat adresi olarak Hotiç ayakkabı Merkez mahallesi. Sanayi caddesi. Turin İş merkezi No:3 Kağıthane adresini kullanabilirsiniz. MNG Kargo harici firmalar ile olan gönderilerde, Hotiç’ in kargo ücretini veya teslimatta ödemeyi kabul etmeyeceğini ve iade ücretlerini ödemeyeceğini unutmayın.

4. Mağazalarınızdan değişim yapabilir miyim?

Siparişinizi teslim aldıktan sonra ürününüzü tüm Hotiç mağazalarımızdan faturanız ile birlikte 30 gün içinde istediğiniz herhangi bir ürünle değiştirebilirsiniz.

5. Mağazalarınızdan iade yapabilir miyim?

Siparişinizi teslim aldıktan sonra ürününüzü tüm Hotiç mağazalarımızdan faturanız ile iade edebilirsiniz.


Ürünleri bir mağazaya iade ederseniz, iade bilgilerinin merkez ofislerimize gönderileceğini ve geri ödemenin ürünü satın alırken kullandığınız ödeme yöntemi ile aynı şekilde merkez tarafından yapılacağını unutmayın.

6. İade etme süresi kaç gündür?

www.hotic.com.tr web sitemizden aldığınız kullanılmamış ürünleriniz, teslim alma tarihinden itibaren 30 gün içerisinde sebep göstermeden koşulsuz iade edebilirsiniz.

7. İade işlemlerinde kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?

www.hotic.com.tr'den form doldurarak gerçekleştirdiğiniz tüm iadelerin kargo masrafları bize aittir. MNG Kargo dışındaki kargo şirketleri ile yapılan gönderiler ne yazık ki kabul edilememektedir.

8. Taksitli ödemelerimin iadesi nasıl yapılır?

Her türlü ödemenizde, tarafımızdan bankanıza tüm tutar iade edilir. Ödemenizi taksitli olarak yaptığınızda, iadeniz her ay kartınıza, taksit tutarları kadar artı bakiye olarak yansıyacaktır. Yapılan iadenin kredi kartınıza her ay taksitli olarak yansıması tamamen bankaların süreç ve uygulamalarıyla ilgilidir. Konu hakkında detaylı bilgiyi bankanızdan alabilirsiniz. Ayrıca, ekstrenizde iade işlemini görebileceksiniz.

9. İade işleminden ne kadar zaman sonra ödeme hesabıma yansır?

Her türlü ödemenizde, tarafımızdan bankanıza tüm tutar iade edilir. Ödemenizi taksitli olarak yaptığınızda, iadeniz her ay kartınıza, taksit tutarları kadar artı bakiye olarak yansıyacaktır. Yapılan iadenin kredi kartınıza her ay taksitli olarak yansıması tamamen bankaların süreç ve uygulamalarıyla ilgilidir. Konu hakkında detaylı bilgiyi bankanızdan alabilirsiniz. Ayrıca, ekstrenizde iade işlemini görebileceksiniz.

10. İade koşulları nelerdir?

Ürün değişim ve ya İadelerde ürünlerin kesinlikle kullanılmamış olup orijinal kutusunda ve ambalajında faturası ile kabul edilerek; Kullanılmış ürünlerde kesinlikle iade ve ya değişim işlemi yapılmamaktadır. 

Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama 7 iş gününü almaktadır.