Filtrele ve Sırala
FİLTRELER
X KAPAT

Erkek Klasik Ayakkabı

Erkek Klasik Ayakkabı Modelleri İle Zamansız Şıklığı Yakalayın

Erkek klasik ayakkabılar takım elbiselerle birlikte iş yaşamı kombinlerinin vazgeçilmez parçalarından biridir. Sadece iş yaşamında değil, günlük hayattan özel günlere kadar tercih edilen klasik ayakkabılar, çeşitli modelleriyle göz doldururken farklı kombinlere uyum sağlar. Kategorimizde bulunan zamansız parçalar ve zengin alternatifler arasından keşif yapabilir, kıyafetlerinize uygun ürünü tercih edebilirsiniz.

Erkek Klasik Ayakkabı Modelleri Nelerdir?

Genellikle iş yaşamı, özel gün ve davetlerde tercih edilen bu ürünler resmî mekânlara göre tasarlanır. Farklı giyim tarzı ve zevklere hitap eden klasik ayakkabılar, bağcıklı ve bağcıksız olarak ikiye ayrılır. Bağcıksız modeller pratik şekilde giyilebilirken bağcıklı modeller ipleri sayesinde ayakkabıyı gevşetip sıkmanızı sağlar. Böylece ayakkabıyı ayağınızı sıkmayacak ya da bol kalmayacak şekilde, tam da olması gerektiği genişlikte ayarlayabilirsiniz. Dayanıklılığıyla dikkat çeken hakiki deriden üretilen klasik ayakkabılar kullanım talimatlarına uyulduğu takdirde uzun süre kombinlerinizin parçası olur. Bu ayakkabıların çeşitlerini şöyle sıralayabiliriz:

Erkek Yüksek Taban Klasik Ayakkabı Modelleri

Erkek yüksek taban klasik ayakkabılar özellikle daha uzun görünmek isteyen kullanıcıların ilk tercihlerindendir. Örneğin gelinin topuklu giydiği nikâhlarda damatlar oluşacak boy farkı sebebiyle yüksek taban klasik ayakkabıları tercih edebilir. Yüksek tabanlı yapısı, zeminle aradaki mesafeyi artırdığından oldukça rahattır. Her tür zeminde konforlu bir şekilde yürüyebilirsiniz. Kullanıcının ihtiyaç duyduğu boy desteğini ve rahatlığı sunmasıyla öne çıkan yüksek taban klasik ayakkabıları aynı renk pantolonlarla kombinleyerek boyunuzu daha uzun gösterebilirsiniz. Yüksek taban klasik ayakkabılar kumaş, kot ve kanvas pantolonlarla uyumlu görünür. Böylece hem spor hem şık kombinler yapabilirsiniz.

Erkek Bağcıklı Klasik Ayakkabı Modelleri

Erkek bağcıklı klasik ayakkabıların özenli ve estetik görüntüsü, takım elbiselerle ve kumaş pantolonlarla muazzam uyum yakalar. Bağcıklı modeller, ipleriyle ayağınıza uygun boyutta ayarlanabilmesi sebebiyle pratik ve işlevseldir. Ayağınızın büyüklüğüne göre ipleri gevşetebilir ya da daha sıkı şekilde bağlayabilirsiniz. Örneğin uzun süre ayakkabı giyimine bağlı olarak ayaklarda şişme meydana gelebilir, bu gibi durumlarda ayakkabınızın bağcıklarını gevşeterek daha rahat bir yürüyüş gerçekleştirebilirsiniz.

Erkek Deri Klasik Ayakkabı Modelleri

Erkek deri klasik ayakkabılar yumuşak ama aynı zamanda dayanıklı yapılarıyla kıyafetlerin tamamlayıcısıdır. Bu ürünler kullanım talimatlarına uygun kullanıldığı ve bakımı yapıldığı takdirde deforme olmadan uzun süreli kullanım sağlar. Aynı zamanda nemi emen yapısıyla deri ayakkabılar, ayakta koku gibi istenmeyen durumların ve bakterilerin oluşmasını engelleyebilir. Şık ve etkileyici bir görüntü oluşturmasının yanında deri ayakkabılar esnek bir yapıya sahiptir. Bu sayede ayakkabı kullandıkça ayağınıza oturur ve ayağınızın şeklini alır. Nefes alan deri ayakkabılar ayak sağlığı için de avantajlıdır ve ayağın hava almasına yardımcı olur. 

Erkek Günlük Klasik Ayakkabı Modelleri

Erkek günlük ayakkabı modelleri iş yaşamında ya da günlük hayatta rahatlıkla tercih edilebilir. Şık ve sade pek çok ürün arasından zevkinize ve kombinlerinize uygun bir seçim yapabilir; casual ya da spor tarzda kıyafetlerle bu ürünleri birleştirebilirsiniz. Siyah, kahverengi, lacivert gibi farklı renklerden hoşunuza gidecek seçimlerde bulunabilirsiniz. Günlük klasik ayakkabılar ayak sağlığını destekleyen tabanlarıyla uzun süreli kullanımda dahi ayaklarınızı yormaz.

Erkek Yazlık ve Kışlık Klasik Ayakkabı Modelleri

Klasik ayakkabı modelleri arasında bulunan deri ürünler her mevsime uygun yapılarıyla ön plana çıkar. Üretim materyali olarak deri kullanılan erkek yazlık klasik ayakkabı modelleri, derinin nefes alabilir özelliği sayesinde ayağı serin tutar ve sıcak yaz aylarında ayağın terlememesini sağlar. Yazlık modeller ince deriden yapılır ve ayakkabı tabanları daha alçaktır. Deri kışlık klasik ayakkabı modellerinde ısı koruma ve su geçirmezlik özellikleri ön plana çıkar. Ayağı sıcak tutmasının sağlanması ve suyu geçirmemesi için sık dikişlere sahiptir. İç astarlar deriden oluşur ve istenilen yumuşaklık, esneklik ve ısı yalıtımı daha rahat bir şekilde sağlanır. Böylece sizi soğuğa karşı kolaylıkla korur. 

Erkek Klasik Ayakkabı Kombin Önerileri

Hotiç klasik erkek ayakkabı kategorimizde deri, rugan, bağcıklı ve bağcıksız gibi modeller arasından yapacağınız kombinlere ve giyim tarzınıza göre ürün bulabilirsiniz. Genel olarak her kombine uyum sağlayan siyah ve kahve tonlarındaki klasik ayakkabılar resmî ortamlara oldukça uygun olduğundan iş yaşamında kumaş pantolonlarla tercih edilebilir. Aynı klasik ayakkabıları yaz mevsiminde yemek buluşmalarında şık bir tişört ve chino pantolonla kombinleyebilirsiniz. Günlük yaşamdaysa klasik ayakkabıları gömlek, denim pantolonlarla ve erkek çanta ve aksesuarlarla birlikte kullanabilirsiniz. Klasik ayakkabılar şık ve spor kombinler için en çok kullanılan parçalardan biridir. Krem rengi takımlarla koyu kahverengi bağcıklı rugan modelleri giyebilir, özel gün kombinlerinizi dikkat çekici hâle getirebilirsiniz. 

Hotiç Klasik Erkek Ayakkabı Modelleri ve Fiyatları

Erkek klasik ayakkabı fiyatları birçok etkene bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu etkenler arasında kullanılan materyaller, ürünlerin tasarımları, numaraları ve renkleri yer alır. Ürünlerin imal edildiği materyaller ve bu materyallerin kalitesi oldukça önemlidir. Hakiki deriden imal edilen ürünler diğer modellere oranla daha yüksek fiyatlandırılabilir. Aynı şekilde iç astarı deri olan bir ayakkabının fiyatı sentetik materyalden yapılan bir üründen daha yüksek olabilir. Ürünlerin işçiliğinin fazla olması fiyatının artmasına yol açabilir. Örneğin dikişli ayakkabıların fiyatları yapıştırma ayakkabılara göre daha yüksektir.